۲۲۸۰۰۲۵۰

تماس

جمعه‌ها و تعطیل رسمی : تعطیل

لبخند هر فردی می‌تواند شخصیتی با اعتماد به نفس، خوش بین و دوستانه را به دیگران منتقل نماید. بنابراین اگر دندان‌هایی نامناسب و به هم ریخته دارید و یا حتی اگر دندان‌های شما زرد رنگ شده و لبخند زیبا را از شما گرفته است می‌توانید با روش‌های زیبا سازی ما آن‌ها را رفع نمایید.

جالب است بدانید، علاوه بر فرم صورت، داشتن دندان هایی مرتب و سفید بر زیبایی چهره تاثیر زیادی دارد. برای انجام خدمات زیبایی و داشتن لبخندی زیبا باید دندان های شما توسط دندانپزشک معاینه شوند و هیچ پوسیدگی نداشته باشند. پزشک، آناتومی دندان، لثه و فک را مورد بررسی قرار می‌دهد تا اگر لثه‌ها و دندان های شما نیاز به درمان دارند، اول مشکلات لثه و دندان برطرف شود سپس خدمات زیبایی لبخند برای شما انجام شود.

عوامل موثر در زیبایی لبخند شما

 

فرم دندان‌ها

 

برای داشتن لبخندی زیباتر، مهم است که دندان های شما دارای طول و عرض مناسبی نسبت به یکدیگر باشند. در برخی از موارد ممکن است شکل دندان ها به علت سایش و شکستگی و حتی نقص مادرزادی شکل نامناسبی داشته باشند که سبب زشت شدن لبخند شما خواهد بود.

 

هماهنگی خطوط لثه‌ای

 

یکی از ضروری‌ترین عواملی که در زیبایی لبخند تاثیر بسزایی دارد، قرینه‌سازی و هماهنگی خطوط لثه‌ای است. اگر در لبخند زدن، لثه بیش از اندازه به چشم بخورد ظاهر زیبا را از لبخند می‌گیرد.

 

نامرتب بودن دندان‌ها

 

برای داشتن یک لبخند زیبا، مرتب بودن و تقارن داشتن دندان ها شرط لازم است. واضح و بدیهی است که نامرتب و کج بودن دندان ها که یکی از مشکلات شایع دندان است که سبب از دست دادن لبخند زیبا می‌شود. نامرتب بودن دندان را می‌توان با انجام ارتودنسی و سایر روش‌های زیبایی دندان برطرف نمود.

 

فاصله میان دندان‌ها

 

فاصله میان دندان ها نیز می‌تواند علل مختلفی از جمله کوچک بودن دندان ها نسبت به فک، مادرزادی، کشیدن دندان و .... داشته باشد. اگر این فاصله دندانی در دندان های جلویی باشد، لبخند زیبا را از فرد می‌گیرد. برای رفع این فواصل بین دندانی می‌توان از ارتودنسی، لمینت دندان و یا کامپوزیت دندان استفاده نمود.

 

کوتاه و بلندتر بودن دندان‌ها نسبت به یکدیگر

 

این مساله می‌تواند به علت پریدگی لبه دندان و یا تفاوت میان اندازه دندان ها باشد. گاهی اوقات به دلیل دندان قروچه و جویدن خوراکی‌های سفت لبه دندان می‌پرد.

 

روش‌های زیبایی لبخند

 

اصلاح لبخند برای همه افراد به طور یکسان انجام نمی‌شود. باید بررسی شود، مشکل بیمار چیست. بنابراین برای انجام خدمات زیبایی و رفع هر یک از عوامل موثر در به هم ریختگی زیبایی لبخند راه‌حل‌هایی وجود دارد:

 • سفید کردن دندان
  اگر دندان های شما به علت مصرف چای و قهوه زیاد تغییر رنگ داده‌اند، می‌توانید با انجام بلیچینگ دندان و یا جرم گیری دندان، سفیدی دندان های خود را بازگردانید. بلیچینگ مقرون به صرفه‌ترین روش برای سفیدی دندان‌ها است که در کمترین زمان انجام می‌شود.
 • لمینت و کامپوزیت دندان
  لمینت دندان برای دندان های شکسته و آسیب دیده مناسب‌ترین گزینه است. با استفاده از یک روکش بسیار نازک بر روی سطحی خارجی دندان می‌توانید دندان‌های زیبا، سفید و مرتبی داشته باشید. لمینت ها دارای دو جنس مختلف سرامیکی و کامپوزیتی هستند که نوع سرامیکی آن به نسبت گران‌تر از کامپوزیتی آن است.
 • کاشت یا ایمپلنت دندان
  کاشت دندان و یا ایمپلنت دندان یکی دیگر از روش‌های ایجاد لبخند زیباست. ایمپلنت‌ نیز دارای دو نوع روش است: ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری.
  پایه‌های ایمپلنت از جنس تیتانیوم هستند و به استخوان فک متصل می‌شوند و تاج دندان بر روی آن قرار می‌گیرد. بنابراین مناسب‌ترین روش برای جایگزینی دندان از دست رفته، در یک جلسه ایمپلنت فوری است. با انجام ایمپلنت با خیالی آسوده می‌توانید لبخند بزنید و نگران دندان از دست داده خود نباشید.
 • ارتودنسی
  اگر دندان های به هم ریخته و نامرتب دارید که سبب شده است به راحتی نتوانید لبخند بزنید، می‌توانید با استفاده از ارتودنسی خط لبخند خود را زیباتر نمایید. ارتودنسی یکی از روش‌های مطمئن برای درست نمودن محل قرار گیری دندان ها در فک است.

اصلاح خط لبخند، روکش دندان، لومینیرز، ونیر، طراحی لثه، پروتزهای زیبایی، اسنپ آن اسمایل، ایمکث و کدکم از دیگر روش‌ها و خدمات زیبایی است که به صورت کاملا تخصصی در کلینیک رومی انجام می‌گردد.

متخصصین این دپارتمان

دانسنتی‌های دندانپزشکی

آخرین مطالب و مقالات بروز علمی و پزشکی

ایمپلنت دندان به چند روش انجام می‌شود و هر یک مناسب چه افرادی هست؟
ایمپلنت دندان به چند روش انجام می‌شود و هر یک مناسب چه افرادی هست؟
۱۰ اسفند ۱۴۰۱ -
زمان ترمیم و بهبود ایمپلنت دندان
زمان ترمیم و بهبود ایمپلنت دندان
۱۹ بهمن ۱۴۰۱ -
مقایسه ایمپلنت دندان و بریج دندان
مقایسه ایمپلنت دندان و بریج دندان
۱۴ دی ۱۴۰۱ -